OTM Prudnik

OPOLSKIE

TOWARZYSTWO

MOTOCYKLOWE

Start

Prudnik na Jamnej

W dniach 24-26.09.2021 r przebywała w Jamnej grupa Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego. 20 osób pojechało tam by w przedziwnym miejscu, podziwiając cudowny świat przyrody, modląc się ze zgromadzonymi, biorąc udział w codziennym życiu Dominikańskiej wspólnoty zanużyć się w świat przywrócony do życia przez … prudniczanina, ś.p o. Jana Wojciecha Górę z Zakonu Kaznodziejskiego.

Dzięki uprzejmości pana Mieczysława Krzemienia z Prudnickich kamieniołomów motocykliści otrzymali ogromny ( 6T) głaz, który zawieźli na Jamną. To będzie znak trwałych więzi Prudnika , królewskiego , cesarskiego i prymasowskiego z osoba wyjątkowego duszpasterza i ojca duchowego mnóstwa ludzi .

Obelisk stanął obok wielkiej drewnianej figury ojca Jana a w niedzielą 26 września, w 77 rocznicę spalenia wsi Jamna i wymordowania jej mieszkańców przez żołnierzy Niemieckich odbyła się msza święta polowa, a jednym z jej elementów było odsłonięcie umocowanej na głazie płyty z napisem ..

 

tablica

 

Podczas pobytu motocykliści z całej Polski (ok 70 osób) zapoznali się z historią tego miejsca, obejrzeli filmy dokumentujące tragiczną historię wioski oraz dzieło o.Jana.

Ogromna radość , duma , szczęście … Prudnika na Jamnej ! i okazja do tylu refleksji i przemyśleń . Co po nas zostanie ….Znak ,że o.Jan żyje , bo każdy z uczestników rajdu wziął coś od Niego i z tego miejsca . O.Jan nie umarł – żyje w nas .

Dziękujemy Bogu za cudowną pogodę, gościnność lokalnej społeczności , za rodzinną atmosferę za wspólne modlitwy i rozmowy , za godziny bycia w innym a jednak możliwym realnym świecie . Dziękujemy za nie zapomniane ogniska i nawiązane kontakty, za kamień ofiarowany , za współtwórców tablicy .

Wszyscy obecni motocykliści wobec Matki Bożej Niezawodnej Nadziei zobowiązali się, że będą się corocznie spotykali na Jamnej.

 

nowe